Kripto Paralar

SHIB, DOGE Değil: Elon Musk Bu Göğüs Coin’i Destansı Yükseltti!

DOGE destekçisi Elon Musk, Twitter’da hareketli bir kaç gün geçirdi, hatta lansman gününde fiyatı hızla yükselen yeni bir meme coin’e ilham verdi. Hafta sonu boyunca milyarder, Twitter hesabındaki adı “Lorde Edge” olarak değiştirdi ve Tesla CEO’sunun sağlamadığı değişikliğin arkasındaki neden hakkında bir spekülasyon telaşına yol açtı. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Bu sefer patlayan DOGE değil: Lorde Edge %825 yaptı

Lorde Edge coin Pazartesi günü işlem görmeye başladı ve CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 27 milyon dolar değerinde işlem hacmi çekti.
Fiyat, 0,00003192 dolar açılış fiyatından %825’lik bir artışı temsil eden 0,00002954 dolara zirvesine ulaştı. Token, CoinMarketCap’teki 1.500’den fazla izleme listesinde zaten göründü. Lorde Edge coin’in fiyatı daha sonra 0.000002724 dolara düştü, ancak o zamandan beri %178 arttı.

Ancak Musk’ın satın aldığına dair bir belirti yoktu. Daha önce Bitcoin, DOGE ve Ethereum yatırımları yaptığını söylemişti. Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus, Pazar günü yaptığı açıklamada, Musk’ın yeni kullanıcı adının “yaşlı doge” için bir anagram olduğunu söyledi. Dakikalar sonra, Shibetoshi Nakamoto’nun adını kullanan Markus şunları yazdı:

Bu kasıtlı olduğu anlamına gelmez, ama aslında bir anagramdır.

Elon Musk Tesla hisselerini satıyor

Musk, Floki Inu coin adlı bir kripto para biriminin arkasındaki ilham kaynağıydı. Bir Financial Times raporuna göre, Musk’ın Shiba Inu köpeği Floki’nin adını aldı ve kripto para, Birleşik Krallık ulaşım sistemi genelinde yakın zamanda yapılan bir reklam kampanyasının merkezinde yer aldı. Ayrıca, Cumartesi günü, 63 milyon Twitter takipçisine Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmayacağını sordu . Anketteki 3.5 milyon oyların yarısından fazlası satıştan yanaydı.

Son olarak, Wedbush analisti Dan Ives Pazartesi günkü notunda Musk’ın 2012’de kazandığı 23 milyon hisse senedi opsiyonundan “büyük bir vergi faturası” ile karşı karşıya kaldığı için hisselerinin bir kısmını yıl sonundan önce satmayı planladığının zaten iyi bilindiğini söyledi. Ancak Wedbush, Musk’ın Tesla’daki hissesinin %10’unu satmasının hisse üzerinde endişe yaratmaması gerektiğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu