Kripto Paralar

Shiba Inu Dünyaya Yayılıyor: Bir Şirket Daha SHIB’i Seçti!

Las Vegas merkezli bir lüks otomobil bayisi olan Vegas Auto Gallery, mevcut kripto para ödeme seçenekleri listesine Shiba Inu (SHIB)’yu eklediklerini duyurdu. Böylece SHIB, pek çok şirket tarafından benimsenmeye devam ediyor.

Shiba Inu, Las Vegas’taki bayide geçerli olacak

Geçtiğimiz gün yapılan bir duyuruya göre merkezi Las Vegas’ta bulunan Vegas Auto Gallery, ödeme seçeneği olarak SHIB’i kabul edeceğini açıkladı. Sektörün deneyimli isimleri Nick Dossa ve Ed Ghaben tarafından 2018’de kurulan şirket, etkileyici ve yüksek kaliteli otomobil filosuna sahiptir. Bayinin showroomunda Lamborghini, Aston Martin, Rolls-Royce ve Bentley gibi çok çeşitli markalar yer alıyor.

Geçen Aralık ayında Dossa, Bitcoin alımlarının bayinin toplam gelirinin yüzde 5’ini oluşturduğunu açıkladı. Kripto para işlemleri, önde gelen kripto ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla otomatik olarak dolara dönüştürülür, bu nedenle Vegas Auto Gallery, yüksek fiyat volatilitesine bağlı herhangi bir riskle karşı karşıya kalmaz.

Başlangıçta bir Dogecoin klonu olarak reddedilen Shiba Inu, son zamanlarda traderlar arasında önemli bir ivme kazanıyor. Kriptokoin.com olarak dün bildirdiğimiz üzere Newegg’in, SHIB’i bir ödeme seçeneği olarak ekleme olasılığı gündeme geldi. Bu haftanın başlarında, AMC patronu Adam Aron, BitPay’in Shiba Inu’yu edeceğini duyurdu. Dünyanın en büyük sineması, bundan iki ay sonra mevcut kripto para birimi ödeme seçeneklerine SHIB’i ekleyebilir. Ayrıca Paris’teki bir bistro, Ekim ayı sonlarında Shiba Inu ödemelerini etkinleştirmesiyle manşetlere taşındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu