Kripto Paralar

Shiba Inu (SHIB) Arzının Yüzde 51’ine Kim Sahip? İşte Cevabı!

Özellikle arzın çoğunluğu yalnızca bir cüzdan tarafından tutulduğunda, küçük altcoin’lerin fon dağılımı her zaman bir tartışma noktasıdır. Aynı tartışma, Twitter kullanıcılarının toplam Shiba Inu (SHIB) arzının yüzde 72’sinin 10 cüzdanda tutulduğunu, ancak bunun yüzde 51’inden yalnızca bir cüzdanın sorumlu olduğunu fark etmesinden sonra ortaya çıktı.

Shiba Inu arzının yüzde 51’i bu cüzdanda

Halihazırda 410 trilyon SHIB tokenını tutan cüzdanın arkasındaki hikaye oldukça basit. Bu, arzın bir kısmını bir nedenden dolayı dolaşımdan çıkarmak için oluşturulmuş bir “cüzdan yakma” adresidir. Burn (yakım) cüzdanına herkes erişemez; bu nedenle, oraya gönderilen fonlar geri ödeme veya herhangi bir kullanım için uygun değildir. Cüzdanla ilgili en büyük işlem, bir süre önce büyük miktarda SHIB tokenı alan Vitalik Buterin tarafından yapıldı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Buterin, tokenların bir kısmı Hindistan’daki bir hayır kurumuna bağışlandı ve diğer kısmı ağı istikrarlı ve daha merkezi olmayan tutmak için Ethereum geliştiricisi tarafından yakıldı. Yakım adresi bu yüzde 72’nin yüzde 51’ini oluştursa da, kalan 20’si de bireysel trader değil. En büyük adresler listesinde, borsa cüzdanları 5. ve 6. sıraları koruyor. Binance cüzdan 8 şu anda 37 trilyon Shiba Inu tokenine sahip. Crypto.com cüzdanı ise 25 trilyon meme tabanlı tokena sahip. Hatta Crypto.com cüzdanı, yalnızca son 24 saatte 29 milyar token aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu