Kripto Paralar

Shıba Inu (SHIB), Dev Altcoin’i Bile Devirdi: 1,8 Milyonu Aştı!

Shiba Inu (SHIB) artık Ethereum (ETH)’dan daha fazla Twitter takipçisine sahip. Shiba Inu (SHIB), Twitter takipçilerinin sayısı bakımından Ethereum (ETH)’u geçti. Resmi Shib Twitter hesabı şimdi 1.8 milyon takipçiyi aştı. Haberin ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

SHIB, ETH’yi geride bıraktı

Karşılaştırma için, Ethereum ağının resmi hesabının 1,7 milyon takipçisi olduğunu hatırlatalım. Shiba Inu, geçen Ağustos ayında Ryoshi adında anonim bir kurucu tarafından başlatılan Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni. İkinci çeyrekte çılgın kazançlar kaydettikten sonra, meme kripto para birimi, %800’lük bir fiyat artışı nedeniyle geçen ay popülerliğini yeniden canlandırdı. Daha önce de Kriptokoin.com tarafından bildirildiği üzere SHIB, piyasa değeri açısından Dogecoin‘i geçtiği gün bir milyondan fazla tweet üretmeyi başardı. Shiba Inu’nun Reddit topluluğunun 414.000 üyesi var, bu da onu aynı adı taşıyan Japon cins köpeklerine adanmış alt dizinden yaklaşık üç kat daha büyük yapıyor.

Öte yandan Shib, Twitter’daki en popüler kripto para olmaktan hala çok uzak. Köpek rakibi Dogecoin (DOGE)’in resmi hesabını 2,4 milyon kullanıcı takip ediyor. Resmi Bitcoin tanıtıcısının 3,6 milyon takipçisi var. Hesabın Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver tarafından kontrol edildiği söylendi, girişimci bunu reddetti. Ağustos 2019’da @Bitcoin, tartışmalı Bitcoin forkuyla ilgili tüm tweet’leri aniden sildi ve çarpıcı biçimde farklı bir anlatı benimseyerek yeni sahibi hakkında spekülasyonlara yol açtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu