Kripto Paralar

Shiba Inu (SHIB)’da Farklı Balina Hareketleri: Süreçler Durdu!

Kripto analisti Arman Shirinyan’a göre, ATH ve son zamanlarda artan satın alma faaliyetinden bu yana Shiba Inu (SHIB)’de büyük bir düzeltmenin ardından balinalar, büyük bir işlem yüzdesinin düşmesi ve trade hacimlerinin yeni düşük seviyelere ulaşmasıyla, meme coin’i düşürmeye karar verdi.

Shiba Inu ağında daha az balina düzeyinde işlem gerçekleşti

Analist, on-chain verilere göre, Shiba Inu ağındaki büyük işlemlerin yüzdesinin, işlem sayısında önemli bir düşüş olarak kabul edilen %7’den fazla azaldığını belirtiyor. İşlem sayısındaki azalma, genellikle nispeten küçük kripto para birimleri için kötü bir işaret olarak kabul edilir. Öte yandan, balina düzeyinde işlemler olarak da bilinen büyük işlemler, pozitif piyasa çekişinin sinyalleri olması nedeniyle topluluklar tarafından memnuniyetle karşılanır.

Kriptokoin.com haberlerinden de bildiğiniz üzere balinalar, bireysel traderların aksine, kripto paranın fiyatı lehine büyük işlemler yaparak mevcut eğilimleri değiştiren kişilerdir. Analist, SHIB, Ekim ayının sonundan bu yana istikrarlı bir şekilde aşağı hareket ettiğinden, çok sayıda balina düzeyinde işlemin olumlu bir işaret olduğunu söylüyor. Analist şu bilgiyi paylaşıyor:

Büyük işlemlerin sayısını azaltmanın yanı sıra Binance’deki trade hacmi de önemli ölçüde azaldı ve bir günde taşınan beş trilyon tokenlik “ön pompa” sayısına ulaştı.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı 1 aylık grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Analiste göre, önemli bir hacim düşüşü, önceki ATH’ye göre değerinin neredeyse %40’ını kaybettikten sonra meme tabanlı token’e olan ilginin azalmasına bağlı. Geçen hafta kripto para piyasası düzeltmesinin ortasında, SHIB değerinden hiçbir şey kaybetmedi ve 8 Kasım seviyesinde kaldı. Analist, genel olarak, tokenin fiyat düşüşünün yavaşladığını ve ortalama günlük volatilitenin yaklaşık %10 azaldığını belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu