Kripto Paralar

Shiba Inu Yatırımcıları Telaşlı: Korkutan SHIB İddiaları Geldi!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, meme coin projesi Shiba Inu (SHIB), Ekim ayının sonundaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) bu yana, üç hafta içinde piyasa değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti. SHIB fiyatı, ATH’ı olan 0,00008854’ten neredeyse %55’lik bir düzeltme yaptıktan sonra 19 Kasım’da 0,00004251 dolara kadar düştü. Cointelegraph kripto analistlerine göre, fiyatı Cuma günü kayıplarının küçük bir kısmını geri aldı, ancak daha zayıf trade hacimleri nedeniyle hareket kararsız görünüyor, yani pek çok trader toparlanma eğilimini desteklemiyor.

“Dipleri satın almak”

Bazı analistler, fiyatı 1 Ekim’den bu yana %1.100’den fazla fırladıktan sonra Shiba Inu piyasasında keskin bir geri çekilmenin kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Örneğin, John Wick takma adı altında bağımsız bir piyasa analisti, SHIB’nin devam eden fiyat düzeltmesini bir “en yüksek sinyal” olarak nitelendiriyor ve önümüzdeki seanslarda ek satışlar öneriyor.

Kripto para piyasasında %50 veya daha fazla fiyat dalgalanmaları çok nadir değil. Örneğin, Bitcoin bu yılın başlarında otuz günden daha kısa bir sürede 65.000 dolardan 30.000 doların altına düştü. Ancak daha sonra BTC toparlanarak 69.000 dolarla yeni bir rekor kırdı. Analistlere göre, Bitcoin’in volatil geri tepmesinin merkezinde, Bitcoin’i tüm dünyada yükselen enflasyona karşı bir önlem olarak öngören, iyi dağıtılmış bir anlatı vardı. Bu arada, Shiba Inu için, ana yükseliş anlatısı, kripto paranın en popüler destekçilerinden biri olan David Gokhshtein’in belirttiği gibi “topluluk” olmaya devam ediyor.

Gokhshtein Media’nın kurucusu ve PAC Protokolü CEO’su, Shiba Inu’nun bu yılki yükseliş performansının, topluluk desteğini güçlendirmenin ve ünlüler ve milyarderlerin büyük desteklerinin olmamasına rağmen geldiğini hatırlatıyor. David Gokhshtein, Cuma günü tweet attı ve takipçilerine aralarında “dipleri satın alan” olup olmadığını sordu. PAC Protokolü CEO’su, böylece %50 artı fiyat düzeltmesinden sonra bile potansiyel bir SHIB fiyatının toparlanmasına olan inancını yineledi.

Shiba Inu (SHIB) fiyatına teknik bir bakış

Analistler, Shiba Inu (SHIB)’in devam eden fiyat düzeltmesinin, Boğa Bayrağı aralığı gibi görünen bir trendin içinde, daha düşük bir eğilime sahip olduğunu ve kripto paranın gelecekte daha yüksek hareketine devam etmesi ihtimalini artırdığını düşünüyor. Analistler, ayrıntılı olarak, Boğa Bayrakları’nın, güçlü bir fiyat yükselişinin ardından, trendde kısa bir duraklama olarak ortaya çıktığını hatırlatıyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Model, iki paralel düşen trend çizgisiyle temsil edilen aşağı doğru eğimli bir kanal/dikdörtgen gibi görünüyor. Tipik olarak, Boğa Bayrakları, fiyatın üst trend çizgisinden önceki yükseliş trendinin yüksekliğine (Bayrak Direği olarak adlandırılır) eşit uzunluktaki seviyelere kırılmasıyla sonuçlanır.

Bununla birlikte analistler, SHIB’nin Bayrağının üst trend çizgisinin üzerine çıkmak için bir sonraki girişimine, işlem hacminde bir artış eşlik ederse, fiyat ayağının 0,0010000 dolara yükselmesine neden olabileceğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu