Kripto Paralar

SHIB’in İnanılmaz Yükselişinin Sırrı Çözüldü! İşte Tetikçiler

Analistler, Shiba Inu‘nun (SHIB) geçen ayki %300 artışının arkasında birtakım nedenlerin yattığını söylüyor. Bir köpek çeviklik gösterisinin kripto versiyonunda Elon Musk, SHIB’nin zıplamasına ve yerinde kalmasına yardımcı oluyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

SHIB için sırlar çözüldü mü?

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, Pazartesi günü Elon Musk’ın tweeti ve balina işlemlerinin artmasıyla etkileyici bir toparlanma gördü. Dogecoin katili için Mayıs’takine benzer başka bir dramatik artış mı var? NFT platformu Blockasset.co’nun kurucu ortağı Ryan Wilkinson’a göre “Bu hafta bireysel yatırımcı tutkusunun pazara geri döndüğünü gösteriyor ve bu da 4. çeyrekte tüm alanda fiyat hareketi için iyiye işaret olabilir.”

Bitcoin (BTC) haftaya 62.000 doların üzerinde işlem görmeye başlarken, ATH’sine yaklaşırken, Elon Musk tweet’leriyle bir kez daha dog-meme kripto paketini kutsadı. Tesla CEO’sunun, Shiba Inu’dan ilham alan kripto fiyatlarının tweet’leriyle sıçramasını sağlama yeteneği, bir köpek çeviklik şovunu andırıyor. Bu yarışmalarda, yetkisi ses ve vücut sinyalleriyle sınırlı olan bir terbiyeci, zamana karşı yarışırken köpeği karmaşık bir engelli parkurda yönlendirir. Pazartesi günü Musk, roket gemisi olan bir yavru köpeğin sanat görüntüsünü tweetledi.

Musk’ın metin sanatının yoruma açık kalmasına rağmen, tweet’i SHIB’nin fiyatını %21 artırdı.

Bu arada Santiment, Shiba Inu balina işlemlerinde 100.000 doların üzerinde bir artış tespit etti.

Kripto piyasası istihbarat platformu Pazartesi sabahı tweet attı, “Bu işlemler demetler halinde geldiğinde, genellikle fiyat artışları takip eder” ifadelerini kullandı.

Z kuşağı yatırımcıları

Bir “Dogecoin katili” olarak markalanan Shiba Inu (SHIB), geçen yıl bir Dogecoin (DOGE) yan ürünü olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri SHIB, şu anda parayı elinde tutan 742.500’den fazla bireysel yatırımcı ordusunu kazandı. Elon Musk’ın tweet’lerinin teşvik ettiği Ekim ayının başındaki dog-meme kripto histerisine uygun olarak, SHIB’nin fiyatı üç gün boyunca %250 arttı. Bu arada, projenin Shiboshis adlı 10.000 “sevimli yaratık”tan oluşan NFT koleksiyonu 35 dakikada tükendi.

Wilkinson, “GameStop’tan Dogecoin’e kadar bu yılki etkinlikler bize genç yatırımcıların bir mem’e yatırım yapmaktan mutlu olduklarını ve yatırım yaparken eğlenmekle ilgilendiklerini gösterdi” dedi. Eylül ayındaki Coinbase listesi, SHIB’nin büyük bir bireysel yatırım pazarına maruz kalmasını sağladı, çünkü ShibArmy, kendi kendini ilan eden “Dogecoin katili” nin arkasındaki topluluk, hem sayılarda hem de güçte büyümeye devam etti. Wilkinson, “Dogecoin klonu, köpek tokenlerinin toplu olarak yükseldiği Mayıs ayında ulaştığı en yüksek seviyelere henüz ulaşmadı,” diye devam etti. Wilkinson, Santiment’ten gelen verilerin, SHIB’nin başarısında kalabalık hype’ın önemli bir rol oynayabileceğini öne sürdüğünü belirtti: “SHIB ve Shiba Inu’dan bahsedenler arttı. Ayrıca, büyük takipçi kitlesine sahip birkaç TikTok ‘etkileyicisi’, kripto para için fiyat hedeflerini paylaştı ve bu da onu Z Kuşağı yatırımcılarına daha fazla maruz bıraktı. Birine benzer başka bir dramatik artış görmek sürpriz olmaz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu