Kripto Paralar

Son Dakika: Bitcoin ETF İçin Onay Geldi! Tarih Açıklandı

Bitcoin ETF konusunda önemli bir gelişme yaşandı. ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin bu hafta lansmanı onaylandı. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin ETF konusunda önemli bir gelişme yaşandı!

Bloomberg Terminal Twitter hesabının paylaştığı başlığa göre, 19 Ekim Salı günü ProShares, BITO koduyla uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin vadeli ETF’sini başlatacak. Veriler The NYT tarafından doğrulandı. Şirket, Bitcoin vadeli işlemlerini tutacak, ancak BTC’nin kendisini tutmayacak. ETF’nin lansmanı, Gary Gensler tarafından yönetilen SEC tarafından yapılan 75 günlük bir incelemenin ardından nihayet başlayacak.

ETF’nin yeni onaylanabileceği haberi geçen hafta yayınlandı. Ancak, şimdi doğrulandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu ETF lansmanının beklentisiyle yükseldi ve Cuma günü 62.944 dolar ile yarım yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve bugün erken saatlerde biraz daha düşük seviyelerden işlem gördü. Böylece BTC, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolara yaklaşıyor.

ProShares Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin bu hafta lansmanı onaylandı

Geçen hafta, CNBC’den Jim Cramer, bu hafta dört Bitcoin ETF’sinin SEC onayı almasının beklendiğini belirtti. Jim Cramer, onlardan en az birine olumlu karar verilirse, Bitcoin’in muhtemelen kısa vadeli bir zirveye, hatta “gerçek bir zirveye” ulaşacağına inanıyor. Lansman gerçekleşirse Jim Cramer, Ethereum varlıklarının yarısını bile bozdurabileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu