Kripto Paralar

Sonuçlar Çıktı: Apple CEO’su Hangi Altcoin’lere Sahip?

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin CEO’su, bazı kripto para birimlerine sahip olduğunu açıkladı ancak hangisine veya hangi altcoin projelerine sahip olduğunu söylemedi. Bir Twitter anketi, bu konuyu ele aldı. Peki, Twitter kullanıcıları ne demiş olabilir? İşte detaylar…

Tim Cook hangi altcoin projelerini tutuyor olabilir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Apple CEO’su Tim Cook, DealBook Konferansı’nda Andrew Ross Sorkin ile yaptığı röportajda kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Cook, herhangi bir kripto para birimine sahip olup olmadığı sorulduğunda, “Bir süredir yatırım yapıyorum” dedi. Cook’a herhangi bir kripto para birimine, özellikle Bitcoin veya Ethereum’a sahip olup olmadığı soruldu. Cook, buna cevap olarak “Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yani Cook, kripto para birimine sahip olduğunu söyledi ancak hangisine veya hangilerine sahip olduğundan bahsetmedi. Bunun üzerine Twitter’da bir anket yapıldı.  Ankette “Sizce Apple CEO’su en çok hangisine sahip?” diye soruldu ve olası seçenekler olarak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Shiba Inu belirtildi. 39.000’den fazla kişi oy kullandı. Popüler kripto para birimi Shiba Inu anketi kazandı ve aynı zamanda orijinal ankete yanıt tweetlerinin çoğunluğunu oluşturdu. Bitcoin yüzde 21,9 oyla ikinci sırada yer aldı. Sonuçlar ise aşağıdaki şekilde:

  • Shiba Inu (SHIB): Yüzde 64,5
  • Bitcoin (BTC): Yüzde 21.9
  • Ethereum (ETH): Yüzde 8.5
  • Dogecoin (DOGE): Yüzde 5,1

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu