Kripto Paralar

Tahtadan Fırlayanlar: Bitcoin Kaybederken Bu 10 Altcoin Kazanıyor!

Geride bıraktığımız 24 saat boyunca Bitcoin 59.000 ila 61.000 dolar arasında gidip gelirken CoinMarketCap’e göre piyasa değeri ile ilk 100’de yer alanlar arasında 10 altcoin, sert yükseliş yaşadı. İşte bu 10 altcoin’in fiyatına yönelik detaylar ve ağlarındaki son gelişmeler…

CRO, ilk 100’ün en çok kazananı oldu

İlk 100’de en çok kazananlara bakıldığında göze ilk çarpan altcoin, Crypto.com (CRO) oluyor. Crypto.com Coin (CRO) fiyatı son 24 saatte yüzde 30’un üzerinde arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Kripto paranın fiyatı, Coinbase’in CRO’yu alım satım için uygun hale getirmesi sayesinde ivme kazandı. Ayrıca Singapur merkezli borsa, dün gece büyük takımların evi olan The Staples Center’ın isim haklarını satın almak için 700 milyon dolarlık anlaşma gerçekleştirildiğini açıkladı ve bu durum da coin’in yukarı yönlü hareketine katkıda bulundu.

En çok yükselen bir diğer coin, Audius (AUDIO) oldu. Audius, müzik odaklı bir yayın platformudur. Platformun AUDIO tokenı, son 24 saatte yüzde 28 yükseldi. Öte yandan The Sandbox (SAND), son günlerdeki yükselişini koruyarak yüzde 16 oranında değer kazandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SAND, metaverse platformunun oyuncuların NFT destekli sanal dünyayla ilk tanışma fırsatı olan The Sandbox Alpha’nın duyurusuyla fırladı. Bir diğer metaverse coin’i olan Decentraland (MANA), SAND’i takiben 12.04’lük bir yükseliş yaşadı. Decentraland, Barbados’un metaverse elçiliğini ağda kurmasıyla gündeme geldi. Maker ise yüzde 12.02 kadar yükseldi.

Popüler altcoin ALGO, Singapur haberiyle ivme elde etti

Algorand (ALGO), yüzde 11.52’lik bir yükseliş yaşadı. ALGO’nun yükselişinin arkasında Singapur Blockchain Birliği ile kurulan ortaklık yer alıyor olabilir. Bu ortaklık ile Singapur ve daha geniş Güneydoğu Asya bölgesinde Blockchain gelişimi hedefleniyor. ALGO’nun ardından kripto para borsası KuCoin’in tokenı yüzde 11.22 oranında değer kazanmış gibi görünüyor. KuCoin, metaverse alanına adım atmaya hazırlanıyor. Borsanın arkasındaki şirket olan KuCoin Labs, erken aşama projeler için 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu.

Kadena (KDA) da yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Yüzde 11.13 yükselen coin, son zamanlarda ağa NFT yeteneği getirilmesi ve wrapped KDA’nın piyasaya sürülmesiyle DeFi alanına adım atması sonucu ivme kazandı. Öte yandan Ethereum’daki NFT’ler için katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X (IMX), ağındaki NFT’lerin popülaritesi ile yüzde 11.10 yükseldi. Son olarak Waves (WAVES), yüzde 10.96 değer kazandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu