Kripto Paralar

Tanınan Analist: Bu 5 Altcoin, Aralık’a Kadar 10x Yapacak!

Popüler kripto analisti ve traderı Lark Davis, aboneleriyle listesinde yer alan, yıl sonuna kadar 10 kata kadar sağlam potansiyele sahip 5 altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Listedeki ilk altcoin projesi Trader Joe (JOE)

Trader Joe (JOE), Avalanche’deki en büyük merkezi olmayan borsa. Analist, Avalanche’nin çok fazla potansiyele sahip bir ekosistem olduğunu ve Trader Joe’nun şu anda Avalanche (AVAX) üzerinde olağanüstü bir AMM DEX projesi olduğunu vurguluyor:

Daha 4 aylık bir süre önce faaliyete geçmesine rağmen, Trader Joe, Ağustos ayında TVL’de 500 milyon dolara ulaştığında, Avalanche ekosistemindeki en büyük TVL’ye sahip AMM DEX olmak için Pangolin’i (PNG) geride bıraktı.

Lark Davis, yukarı yönlü potansiyeli açısından, sadece 280 milyon dolarlık bir piyasa değeriyle, 13 milyar dolarlık Uniswap veya 4,5 milyar dolarlık PancakeSwap’a kıyasla Trader Joe’nun “hala bir bebek” olduğuna dikkat çekiyor.

Ethereum kullanıcılarının etkileşime girebildiği Ramp (RAMP)

Ethereum olmayan kullanıcıların ETH platformlarında tokenlerini stake etmesine izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokol olan Ramp (RAMP), listede ikinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda, Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü ile etkileşime girebiliyor ve verimlerini artırabiliyor.

Sadece 123 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile analist, Ramp’ın 10 kat daha fazla pompalayacağına ve yaklaşmakta olan Ramp 2.0 nedeniyle en az 1 milyar dolarlık piyasa değerli altcoin projesi olacağına inandığını söylüyor:

Çok yakında yeni chain genişletmeleri göreceğiz. Ramp, Polkadot’un yanı sıra Solana’yı da entegre edecek. Bu oldukça büyük bir şey. Yeni bir chain, yeni kullanıcılar, yeni likidite, yeni seçenekler, yeni DeFi entegrasyonları anlamına geliyor. Ayrıca, Ethereum ağında rUSD stablecoin’in basılmasını da sağlıyorlar.

İsteğe bağlı bir sigorta platformu Bridge Mutual (BMI)

Bridge Mutual (BMI), stablecoin, merkezi borsalar ve akıllı sözleşmeler için teminat sağlayan merkezi olmayan, isteğe bağlı bir sigorta platformu. Platformu, kullanıcıların sigorta kapsamı sağlamasına, sigorta ödemelerine karar vermesine ve ekosistemde yer almak için tazminat almasına olanak tanıyor.

Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre BMI, son 24 saat içinde %33,75 artışla 37,3 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Lark Davis, BMI için yaklaşan fiyat katalizörü ile mevcut piyasa değerinin, kripto paranın hala düşük değerde olduğunu ima ettiğini vurguluyor:

Bridge Mutual sürüm 2 geliyor. Beni heyecanlandıran en önemli ve en büyük şeylerden biri çok yakında Solana ile bütünleşmeleri. Bu çok büyük çünkü Solana dördüncü veya beşinci en büyük kripto para birimi. Solana’daki DeFi sahnesi patlıyor. Solana’ya gelen her türlü yeni protokolü görüyoruz. Ancak şu anda Solana’da herhangi bir sigortamız yok. Bu Solana havuzlarından bazılarına daha fazla para yatırmak konusunda biraz tereddütlü olmamın nedenlerinden biri de sigorta eksikliği. Şimdi Bridge Mutual, Solana’ya genişliyor. Bu yüzden orada büyük bir potansiyel katalizör var.

Gerçek cross-chain DEX, Portal Defi (PORTAL)

Portal DeFi, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar arasında hızlı, güvenli ve özel atomik takaslar yapan, kendi kendine barındırılan bir Katman-2 cüzdanı ve Bitcoin üzerinde gerçek cross-chain DEX’tir. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu, elbette çok benzersiz bir şey olan Bitcoin Blockchain için Kaman-2 merkezi olmayan bir finans platformu. Bitcoin üzerine inşa edilmiş çok fazla DeFi görmüyorsunuz. Ama bence Bitcoin tabanlı merkezi olmayan finans ürünleri için büyük bir talep var.

Ayrıca, projenin son zamanlarda Bitcoin üzerinde bağımsız ve sansürsüz bir DeFi inşa etmek için 8,5 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığı vurgulanıyor. Finansman turuna Coinbase Ventures, ArringtonXRP Capital, OKEx, Republic.co, Shima Ventures vb. katıldı.

Son altcoin projesi Ardana (DANA)

Listenin sonuncusu, Cardano’ya herhangi bir ekonomiyi başlatmak ve sürdürmek için gerekli DeFi ilkellerini getirecek merkezi olmayan bir stablecoin merkezi olan Ardana (DANA).

Ardana, on-chain varlık destekli bir stablecoin ve merkezi olmayan bir sabit varlık DEX sunuyor. Analist, altcoin projesine ilişkin olarak şunları söylüyor:

Kilitli teminat karşılığında stablecoin ödünç almanıza izin vererek borçlanma getirecek. Diyelim ki stake ettiğiniz 10.000 dolar Cardano’nuz var ama aslında biraz paraya ihtiyacınız var. Cardano’nuzu alabilir, buraya getirebilir, Ardana stablecoin’lerini ödünç almak için teminat olarak kullanabilirsiniz, ki bu açıkçası çok havalı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu