Kripto Paralar

Tanınan Analist: Bu Altcoin Artık Yükselmeye Hazır!

Kripto traderı Benjamin Cowen’e göre öncü altcoin Ethereum‘un rakibi, Bitcoin zemin kaybederken güç gösteriyor. Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden geri çekilirken bir Ethereum rakibinin güç gösterdiğini söyledi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Hangi altcoin yükselmeye hazır?

Cowen, 576.000 YouTube abonesine akıllı sözleşme platformu Avalanche için yerel token olan AVAX’ın “fırtınayı nispeten iyi atlattığını” söylüyor. CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre 12. sıradaki varlık, son 24 saatte %5’in üzerinde ve geçen hafta %20’den fazla artışla yazı yazılırken 68.28 dolardan işlem görüyor. Cowen, AVAX’ın hem 20 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) hem de 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) oldukça üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Birlikte ele alındığında, iki ölçü Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırdığı şeydir. Cowen diyor ki:

 AVAX/USD değerlemesinin boğa piyasası destek bandının üzerinde olduğumuz anlamında da biraz kıpırdama yerimiz var. 20 haftalık SMA 35.85 dolar ve 21 haftalık EMA 43.47 dolar. Bu size Avalanche’ın son birkaç haftadır oldukça iyi performans gösterdiğini söylüyor. Boğa piyasası destek bandının hemen üzerinde bir çok kripto para var ve son zamanlarda iyi performans göstermiyorlar. Para topu projeden projeye atladığı için bu şeylerin birçoğunun bir tür mevsimselliği olabilir ve şu anda açıkçası AVAX makul miktarda güç gösteriyor.

Cowen, AVAX‘ın “önümüzdeki aylarda” Bitcoin’e karşı güçlü bir hamle yapacağını tahmin etmiyor, ancak Avalanche’ın kısa vadede ABD doları ile ilişkisi açısından değer kazanabileceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu