Kripto Paralar

Tarihi İndikatör, Bitcoin’in Sıradaki Düzeyini Belirliyor!

Analistlere göre, en basit fiyat eylemi göstergelerinden biri olan Göreceli Güç Endeksi veya RSI, boğa koşularını güvenli bir şekilde tahmin edebilir.  Kriptokoin.com olarak şimdi RSI indikatörünün Bitcoin boğa koşusu zirvesini nasıl tahmin edebildiği üzerinde duruyoruz.

Bitcoin tahminleri

Twitter’da @TechDev_52 takma adını kullanan anonim bir trader ve analist, BTC fiyatının makro döngü zirvelerini ve diplerini nerede bulacağını yalnızca bir göstergenin güvenli bir şekilde tahmin edebileceğinden emin. Bugün analist, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) Bitcoin (BTC) fiyat zirvelerini ve diplerini tahmin etmedeki rolü hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için Twitter’daydı.

Grafiğinde, amiral gemisi kripto para biriminin fiyat dinamikleri, 14 günlük bir zaman dilimi kullanılarak logaritmik bir ölçekte görüntüleniyor. İki azalan çizgi RSI grafiğine ekleniyor; biri “aşırı alım bölgesinde”, biri “aşırı satım bölgesinde.” Analistin görüşlerine göre, RSI çizgisi “kanal”ın üst sınırına dokunduğunda Bitcoin fiyatı zirve yapıyor. Aksi takdirde, en alt sınıra dokunmak şu veya bu döngünün sonu anlamına gelir. Aynı zamanda bu grafikte Bitcoin (BTC) fiyatı dipten sonra zirve yapmıyor.

Bu nedenle, bu modele göre, Bitcoin (BTC) fiyatı, 2022 yılının ilk çeyreğinin başlarında 140.000-160.000 dolar arasında zirveyi arıyor. Yazım saatine göre, RSI çizgisi 70’in altında ve “orta derecede aşırı alım” bölgesine yaklaşıyor. 1978’de icat edilen RSI, boğalar veya ayılar tarafından görüntülenen “güç” cinsinden fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir momentum göstergesi. Geçen Ekim, BTC duyarlılığının en etkileyici değişikliklerinden birine tanık oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu