Kripto Paralar

Tasfiye Riski: Bu Altcoin Yatırımcılarının Yüzde 70’i Kârda!

IntoTheBlock’tan  alınan verilere göre, Dogecoin (DOGE) on-chain verileri, ağın genel büyümesine işaret ediyor ve DOGE yatırımcılarının çoğunluğu, ortalama işlem büyüklüğüne ek olarak kârda kalmaya devam ediyor. Yazının yazıldığı sıralarda altcoin fiyatı, günlük %7,60 artışla 0,2546 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

DOGE’de artan işlem boyutu ve etkinliği

Doge on-chain verileri, bir varlığın fiyatı yükselirken ağda daha fazla arka plan etkinliğinin başladığını gösteriyor. Kripto analisti Arman Shirinyan’a göre, döviz girişleri hala düşük olsa da, artan işlem faaliyeti sadece birkaç şey önerebilir: traderlar, çeşitli nedenlerle borsalarda önemsiz miktarlarda fon taşıyor veya Doge’larını cüzdanlar arasında transfer ediyor.

Analist, borsalar henüz Dogecoin (DOGE) trade çiftleri üzerinde önemli bir akış faaliyeti bildirmemiş olsa da, artan işlem faaliyetinin olumsuz etkisini, kripto paraların çoğunluğunun borsa cüzdanlarına aktarılması durumunda yansıtılabileceğini belirtiyor.

Altcoin sahiplerin çoğunluğu kârda görünüyor

Doge sahiplerinin %70’i kârda kalsa da, miktarın kendisi çok yüksek sayılmaz. Daha önce, Dogecoin önceki ATH’ye yakın işlem gördüğünde, kârdaki DOGE sahiplerinin oranı %90’dı. Analiste göre, ne zaman “kâr” tutarı %90’a yakın rakamlara ulaşsa, traderların çoğu karlarını en üstte aldığından düzeltme piyasaya çarpıyor ve bu da bir tasfiye zincirini ve fiyatın hızlı düşüşünü başlatıyor.

Kaynak:  IntoTheBlock

Analist, genel olarak on chain göstergeler altcoin için “ayı” piyasasını gösterse de, mevcut fiyat hareketi ile uyumlu olmadığını ifade ediyor. Öte yandan sosyal duyarlılık göstergeleri, DOGE kaydının şu anda trend olduğunu ve “bahsedilmeler” açısından DOGE’nin, Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans sergilediğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu