Kripto Paralar

Toplumsal Medya Devi, Kripto Paralara Büyük Bahis Yapıyor!

The Financial Times tarafından Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre, Jack Dorsey’in sosyal medya platformu Twitter, merkezi olmayan internetin bir parçası olmak için, kendi kripto para birimi ekibini oluşturdu. Ünlü bir Bitcoin meraklısı olan Jack Dorsey, iki yıl önce kendi de işlettiği ödeme şirketi Square’e başarılı bir şekilde Bitcoin desteği getirdikten sonra, dijital varlıkları Twitter’ın geleceğine entegre etmek istediğini uzun zamandır söylüyor. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam etmelisiniz.

Sosyal medya devi Twitter, kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor

Twitter tarafından yeni kurulan ekibe, deneyimli Blockchain mühendisi Tess Rinearson’ın liderlik edeceği açıklandı. Twitter, Eylül ayında iOS kullanıcıları için bir Bitcoin bahşiş hizmeti başlattı ve daha sonra Android cihazlarda test etmeye başladı.

Yapılan açıklamaya göre şirket ayrıca, kullanıcıların Non Fungible Token (NFT)’lerini göstermelerini mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Öyle görünüyor ki Twitter, merkezi olmayan uygulamaları ve daha geniş Web3 ekosistemini keşfetmeye başlayacak. Yeni ekibin lideri Tess Rinearson’a göre şirket, kripto ile ilgili girişimleriyle “sınırları zorlamayı” da hedefliyor:

Daha ileriye baktığımızda, kripto topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, sahiplik ve daha fazlasıyla mümkün olanın sınırlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, gelişmeyi “büyük bir anlaşma” olarak nitelendiriyor.

Bu arada Twitter’ın yanı sıra Reddit ve Discord gibi çeşitli sosyal medya platformları, merkezi olmayan uygulamalarla entegrasyon yollarını araştırdıklarını ve Web3’ün bazı kavramlarını platformlarına dahil ettiklerini ima ettiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu