Kripto Paralar

Trader’ların Gözü Litecoin’de! Analist: Bu Düzeylere Gidiyoruz!

Analistlere göre Litecoin mevcut trendinden sonra daha fazla kazancı hedefleyebilir. Fiyat büyük bir direnci atlatmasına rağmen daha fazla yükselmeden önce başka bir engelle karşılaşıyor. 300 dolar bariyeri, Litecoin’in yaklaşık altı aydır altında işlem gördüğü ve ilk defa destek olarak kullanabileceği önemli bir bölge. Peter Brandt’e göre aşılması durumunda bu seviyelere gidiyoruz…

Litecoin yeni yükseliş trendine hazırlanıyor

Piyasa değerine göre on dördüncü en büyük kripto para birimi, son birkaç gündür yükseliş trendindeydi ve piyasa değerinde yaklaşık 100 puan kazandı. 40 yıllık ticaret ustası Peter Brandt’de Litecoin’in daha yeni başladığını söylüyor. Analiste göre 13 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 238 doların kırılmasıyla, yeni bir yükseliş trendine başlayabiliriz. Brandt, daha fazla satın alma baskısının, LTC’nin 2021’deki en yüksek seviyesi olan 413 doları yeniden test etmesini görebileceğini savunuyor.

Kriptokoin.com analizlerini paylaştığımız Peter Brandt, daha önemlisi, Litecoin için 1.000 dolarlık bir hedefin “oldukça ulaşılabilir” olduğunu doğruladı. LTC’nin haftalık grafikte yükseliş trendini genişleten bir yükseliş sinyali olarak kabul edilen bir fincan ve kulp oluşturabileceğini belirtiyor. Ayrıca, ATH seviyesi olan 420 doların kırılmasının ardından fiyatların yaklaşık %1.800 artarak 8.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Böyle bir yükseliş hedefi, kupanın dibi ile formasyonun kırılma seviyesi arasındaki mesafenin ölçülmesi ve bu mesafenin kırılmadan yukarı doğru uzatılmasıyla belirlenir.

LTC kısa vade fiyat analizleri

Kısa vade için 413 doların teknik olarak yeniden test edilmesi sıradaki hamle olabilir. IntoTheBlock’un IOMAP modeli, Litecoin’in önünde yalnızca bir engelle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Kabaca 42.600 adres daha önce 311 ile 320 dolar arasında 240.000’den fazla LTC satın almıştı. Kritik kabul edilen bu arz engelinin aşılması yükseliş trendini yavaşlatabilir. Yine de, bu direnç duvarının üzerinde belirleyici bir kapanış, Brandt’ın işaret ettiği gibi muhtemelen 413 dolara doğru bir yükselişle sonuçlanabilir. Son olarak, yükseliş görünümünün geçerli olması için Litecoin’in 240 doların üzerinde tutması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bu fiyat seviyesindeki herhangi bir zayıflık belirtisi, yatırımcıları zarardan kaçınmak için satış yapmaya teşvik edebilir. İşlem geçmişine dayanarak, LTC’yi 240 doların altına iten satış baskısındaki bir artış, 200 dolar veya daha düşük bir düzeltmeye dönüşebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu