Blog

Türk Telekom pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm)

Tüm sektörlerde Müşteri Hizmetleri çalışanlarına veya firmaların kullanıcı ile iletişim kurduğu platformlarda firmaya sıklıkla sorulan benzer sorular vardır. Gsm operatörleri için bu soruların başında Türk Telekom Pin Kodunu Unuttum. (Kesin Çözüm) gelir. Bu kadar sık sorulmasının nedeni pin kodunun hattı kullanmanın tek yolu olması, dolayısıyla en önemli bilgi olmasıdır. Pin kodumuz hattımız için bir giriş kodudur, bu nedenle de unutulması veya yanlış deneme hakkımızın dolmasıyla bloke olması sonucunda giriş için yeni bir pin kodu oluşturmamız gerekir. Türk Telekom pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) puk kodu kullanılarak çözülecek bir problemdir. 

Türk Telekom pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm)- Puk kodu

Puk kodu bir hattın kapanmaması için kullanılan, pratik bir anahtardır. Türk Telekom pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) problemi için bir kurtarıcıdır. Ancak genellikle puk kodunun bulunduğu kart çerçevesi kaybolmakta ve gerek duyulduğunda koda ulaşma imkanı olmamaktadır. Pin kodunun kaybolması durumunda etkin anahtarımız olan puk kodu turktelekom.com.tr adresi üzerinden Online İşlemler ve daha sonra Mobil ’e ulaşarak buradaki sorgulama seçeneği ile alınabilir. Alternatif bir yol ise Müşteri Hizmetleri ’nin aranması ve bu yol ile bize gerekli olan puk kodunun alınmasıdır. Pin kodumuzu üç defa yanlış girmemiz neticesinde pin kodumuz bloke olur ve bunun yerine kurtarma için sorulan puk kodunu iki yoldan biriyle alarak istenilen bölmeye yazmamızla yeni bir pin kodu oluşturur ve kartımızı aktif hale getiririz.

Müşteri Hizmetleri

Gsm operatörü Türk Telekom pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) durumu için bize iki farklı alternatif imkanı verir. İlk yol Online İşlemler yoluyla çözüm bulmaktır, ikinci yolumuz ise Müşteri Hizmetleri ’ni arayarak sorunu çözmektir. Eğer pin kodumuzu unutursak ve bu problemi çözmek için puk koduna ihtiyaç duyarsak Müşteri Hizmetleri ’ne ulaşmak akıllıca bir yol olacaktır. Müşteri Hizmetleri için kendi hattımızdan 500, diğer hatlardan ise 444 1 500 ’ü tuşlayabiliriz. Bize yardımcı olacak çalışanlar yoluyla yeni bir puk kodu ve sonrasında bu kod ile yeni bir pin kodu alarak tekrar hattımızı kullanır duruma getiririz. Böylece sorunu büyük bir sıkıntı olmadan halledebiliriz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu