Blog

Turkcell Puan Sorgulama

Halkımızda pek çok kişinin bankaların sunduğu kredi ve taksit imkanlarını ihtiyaç yerine keyfi tüketime harcamasıyla oluşan ekonomik sorunlar hakkında bazı düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler ile teknolojik aletlere taksit imkanı ortadan kalktı. GSM operatörleri ise cihaz satışının düşmemesi için tarifeye ek taksitli cihaz satışlarına ağırlık verdi. Ancak burada Akıllı Telefon Puanları önemli rol oynamaya başladı. Eğer Turkcell hat kullanıyorsanız ve telefon almak isterseniz, Turkcell puan sorgulama yolu ile sahip olduğunuz puanı öğrenebilirsiniz. Böylece telefonlar için talep edilen puana ve sizin sahip olduğunuz puana göre istediğiniz telefonu Turkcell tarifenize ek olarak taksitli şekilde alabilirsiniz. Turkcell Finans aracılığıyla sunulan bu fırsat kullanıcılara bir kolaylık sağlamayı amaçlar.

Turkcell Puan Sorgulama : Nasıl Öğrenebilirim ?

Eğer Turkcell tarifenize ek olarak taksitli telefon almak isterseniz, Turkcell puan sorgulama yoluyla puanınızı öğrenirsiniz. Kredi puanı telefon almamız için gerekli puan sistemidir. Turkcell faturalı hat kullanıcıları faturalarını düzenli şekilde ödeyerek kredi puanı biriktirebilir. Biriken puanı ise farklı yollarla öğrenebiliriz. Bunun için 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri veya Turkcell Cep Merkezleri ’ne ulaşabilirsiniz. Kısa mesaj ile ise puan sorgulama imkanı Turkcell tarafından kullanıcılara sunulmamaktadır. Sahip olduğumuz puan miktarı cihaz alımında hayati önem taşır. Çünkü cihazlar belli bir puan biriktirilmesini istemektedir. Eğer kullanıcı faturalarını aksatmadan düzenli bir şekilde ödemeye dikkat ediyorsa ve yüksek fiyatlı bir tarifeyi kullanıyorsa puanları da hızlı bir şekilde birikecektir. Faturasız hazır kart kullanıcıları ise puan biriktiremezler.

Biriken Puanlarla Telefon Satın Alma

Turkcell puan sorgulama yolları olan Müşteri Hizmetleri veya Cep Merkezleri ile görüşerek sahip olduğu kredi puanını öğrenen faturalı hat kullanıcıları bu puanlara göre cihazlarını alabilirler. Puan alacağımız cihazın üst limitlerini belirlemedeki ölçüt olacağı için üst segment cihazlarda büyük önem taşıyacaktır. Sadece faturalı hat sahipleri puan biriktirebilirler ve bu hat sahiplerinin de belli bir dönem boyunca faturalı hattı kullanmaları daha sonra cihaz alma talebinde bulunmaları gerekir. Hızlı bir şekilde puan biriktirmek ve daha üst model telefonları taksitli bir şekilde almak için yüksek ücretli tarifeler kullanmalı ve ödemeleri aksatmamalısınız.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu