Kripto Paralar

Ünlü Bitcoin Borsasında Rekor Kıran BTC Satış Emri!

Ünlü Bitcoin ve altcoin borsası OKEx’teki BTC/USDT işlem çiftinde büyük bir işlem hacmi artışı yaşandığı gözlemlendi. Colin Wu’ya göre, borsalardaki emirlerin gerçekleşmesi sonucu hacimde artış yaşandı. 

OKEx’te Bitcoin/USDT çiftinde işlem hacmi tavan yaptı

Popüler BTC borsalarından biri olan OKEx’te yakın zamanda, işlem hacmi zirve seviyelere çıktı. Wu Blockchain’e göre bunun ardındaki sebep, borsadaki emirlerin gerçekleşmesi. Ancak, satış emrinin etkisi BTC/USDT grafiğinde görünmediğinden, büyük olasılıkla piyasadaki satın alım gücü sebebiyle yenildiği düşünülüyor.

Bunun gibi büyük emirler gerçekleştiğinde, traderlar genellikle günlük bir grafiğin içinde önemli bir mum görürler. Traderların istikrarlı bir fiyat hareketi resminden çıkardıkları ana sonuç, mevcut eğilimin altında güçlü destek ve yüksek likidite ile hareket etmesidir.

Bitcoin grafiği (OKEx). Kaynak: TradingView

Farklı kaynaklara göre, borsalardaki emirlerle taşınan Bitcoin sayısı 10.000’den çok daha fazla ve aslında 14.000’de kalıyor. Bu tür siparişlerin USD değeri sırasıyla 610 dolar ve 854 milyon dolar. Yazım sırasında Bitcoin, OKEx’te yüzde 0.3’lük bir büyüme ile 62.216 dolardan el değiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere borsadaki işlem hacminin artış yaşaması, borsanın yerel tokenı olan OKB’ye de fayda sağladı. OKB, son 24 saatte piyasa değerine göre ilk 100 içerisinde yer alanlar arasında en çok değer kazanan coin’lerden biri oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu