Kripto Paralar

Ünlü CEO: Altcoin’ler Bitcoin’i Bu Sefer Yenecek!

Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su, yatırımcıların uzun vadede altcoin projelerinden Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermesini bekleyebileceğini söylüyor. Morehead’e göre Bitcoin kazançlı bir yatırım olabilir, ancak portföylerin altcoinlere genişletilmesi daha verimli sonuçlar verecek.

Dan Morehead: Altcoin projeleri Bitcoin’den daha kazançlı olabilir!

Pantera’nın Blockchain Mektubu’nun yakın tarihli bir baskısında, dijital varlık yönetimi firmasının başkanı Dan Morehead’in New York’taki SALT 2021 konferansından önemli alıntılarını özetliyor. Konferans sırasında Morehead, şirketinin BTC‘den büyük kazanç elde etmesine rağmen, gelecekteki kripto kazançlarının çoğunun altcoin yatırımlarından geleceğini vurguladı. Morehead’in açıklamalarının bir kısmı şunlar oldu:

Benim bakış açım şu: Bitcoin inanılmazdı – Pantera Bitcoin Fonu, başlangıcından bu yana %67.000 arttı. Ancak, gelecekteki kazançların çoğunun Bitcoin dışındaki tokenlerden olacağını düşünüyorum. Buradaki bazı insanlara aşırılık gibi geldiğini biliyorum ama bu benim profesyonel görüşüm.

Morehead, Bitcoin ve rakiplerinin yükselişini 1990’ların sonlarında teknoloji endüstrisi patlamasıyla karşılaştırıyor.

Bu, 1998’de gelecekteki teknolojik kazanımların çoğunun Microsoft dışından geleceğini söylemek gibi bir şey. O zamanlar Microsoft 218 milyar dolar, Apple 3.5 milyar dolar, Amazon 2.2 milyar dolar değerindeydi. Google ve Facebook sıfırdı – onlar bile yoktu. Microsoft’un başarılı olduğu yıllardan bu yana – 10 kat arttı. Ancak, bu beş hisse senedindeki teknolojik kazanımların %80’i Microsoft dışından geldi. Burada sahip olduğum görüş bu – bence BTC bir ton yukarı çıkacak – 10x gibi. Bu harika bir yatırım…(ancak) daha geniş altcoin portföyünün daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu