Kripto Paralar

Ünlü CEO, Bu Metaverse Coin’e Dikkat Çekti: Büyük Bahis!

“Metaverse coin” oyunlarındaki ilk yatırımcılar, bugün kriptodaki en büyük varlık yöneticisi Grayscale de dahil olmak üzere büyük ödüller alıyor.

Michael Sonnenshein, firmanın metaverse üzerine neden bahse girdiğini anlatıyor

Bu hafta başlarında Crypto Goes Mainstream etkinliğinde konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, firmanın Grayscale Decentraland Trust’a yatırımcıların metaverse ulaşabilmesi için pasif bir yol olarak “güçlü bir alıcı kitlesi” gördüğünü söyledi. Metaverse, SimCity ve Minecraft gibi oyunların sanal dünyayı ve karakter oluşturma mekaniklerini, diğer kripto para birimleriyle takas edilebilen veya fiat için satılabilen yerel bir para birimiyle eşleştirir. Ethereum Blockchain tabanlı Decentraland için bu para birimi MANA‘dır. Avatarları özelleştirmek ve sanal arazi parselleri satın almak için kullanılabilir.

Token, Facebook’un Meta olarak yeniden markalaştırdığı ve metaverse’deki en önemli geliştiricilerden biri olma niyetini açıkladığı haberinin ardından büyük bir patlama yaşadı. Duyurudan kısa bir süre sonra MANA, ATH seviyesini 4,11 dolar olarak değiştirdi. Ancak, bir Axie Infinity dünyasına oyun oynamak veya MANA için mimariler oluşturup satmak istemeyen yatırımcılar için Grayscale Decentraland Trust daha çekici bir yol olabilir. Bu nedenle, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, metaverse coin alanında daha fazla araştırma yapıldığını söylüyor:

Yani bu, yatırımcıların Decentraland gibi bir metaverse’nin yükselişiyle potansiyel olarak değer kazanacak bir kriptoya para yatırmayı düşünmelerinin bir yoludur. Bu, birkaç uygulamadan sadece biri. Yatırımcılarımıza da getirebileceğimiz diğer kriptoları aramak için her zaman piyasayı araştırıyoruz.

Metaverse coin MANA son 14 gün içinde %253’ten fazla değerlendi

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse coin makalelerimize (bölüm-1, bölüm-2) göz atmayı unutmayın. Metaverse’lerin başarılı örneklerinden MANA’da, bugün erken saatlerde %28’lik performansıyla önce çıktı. Decentraland sanal dünyasının yerel para birimi ve Grayscale Decentraland Trust’ın arkasındaki kripto para birimi, daha önce düne göre %20.6 artışla 3.29 dolara ulaşmıştı. CoinGecko verilerine göre de son 14 gün içinde %253’ten fazla değerlendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu