Kripto Paralar

Ünlü CEO, Kripto Para Yatırımıyla Şaşırttı: Bu 2 Coin’den Tutuyor!

Apple CEO’su Bitcoin ve Ether hakkındaki soruya yanıt olarak kripto para sahibi olduğunu söyledi. Ancak CEO Tim Cook’a göre Apple’ın kriptolar için acil bir planı yok. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Kripto para çeşitlendirme için iyi

Apple CEO’su Tim Cook, bugün erken saatlerde DealBook konferansında en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ether’e sahip olup olmadığı sorulduğunda bir miktar kriptoya sahip olduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük ikinci halka açık şirketinin başkanı, çeşitlendirme amacıyla bir miktar kripto tutmanın “makul” olduğunu söylüyor: “Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum” diyor Cook. 61 yaşındaki işadamı, bir süredir kripto destekçisi olduğunu iddia ediyor. Ancak milyarder CEO, Apple’ın nakit yığınının bir kısmını kripto paralara yatırarak Tesla ve MicroStrategy gibi örnekleri takip etme fikrini reddetti.

Cook’un mantığı, Apple yatırımcılarının yeni ortaya çıkan varlık sınıfına maruz kalma uğruna şirketin hisselerini satın almamasıdır: “Kendi paramı yatırmayacağım için değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için kriptoya yatırım yapmazdım” diyor. Apple patronu, teknoloji devinin kripto için “hemen” bir planı olmadığını söylüyor. Cook, Apple’ın Ekim 2019’da kendi kripto para birimini piyasaya sürme planı olmadığını söyledi. Geçen ay, bir süredir Bitcoin’in savunucusu olan Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, kripto para birimlerinin çok büyürlerse yasaklanacağını belirtti. Bitcoin ve Ether‘in fiyatları, Cook’tan çok imrenilen onayı aldıktan sonra biraz yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu