Kripto Paralar

Ünlü CEO Uyardı: Balinalar, Satmak İçin Borsalara Bitcoin Yığıyor!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, şu anda borsalara yapılan en büyük Bitcoin mevduatının, satmak için BTC gönderen kripto balinaları tarafından yapıldığını tweetledi.

Balinalar satmak için çok fazla Bitcoin (BTC)’i borsalara taşıyor

Ki Young Ju, kripto borsalarına gelen işlemlerin çoğunun büyük Bitcoin (BTC) sahipleri, yani balinalar tarafından yapıldığını söylüyor . En iyi 10 mevduat transferi, toplam hacmin %90’ını bir saat içinde getirdi. Bununla birlikte, BTC 60.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarıyor. CryptoQuant CEO’su analizlerini şu tweet ile aktarıyor:

BTC, balina düşüşüne rağmen 60,000 doların üzerinde desteği elinde tutuyor. Çoğu BTC döviz mevduatı balinalardan geliyor. En iyi 10’u, bir saat içinde toplam hacmin neredeyse %90’ını alıyor. Döviz rezervi azalıyor, bu da borsalarda daha az arza yol açıyor.

Bu arada BTC borsalarda uzun süre kalmıyor; yatırımcılar tarafından uzun süreli depolama için soğuk cüzdanlara çekiliyor. Ve şimdiye kadar, 2.449.773.473 BTC ile üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu, şu anda dolaşımda olan tüm Bitcoin arzının yaklaşık %13’üne eşdeğerdir. Kriptokoin.com olarak verilerini paylaştığımız Glassnode, borsalardaki toplam BTC arzını yayınlıyor:

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Bakiyesi 3 yılın en düşük seviyesi olan 2.449.773.473 BTC’ye ulaştı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu