Kripto Paralar

Ünlü CIO’dan Kripto Para Odaklı Türkiye Yorumu: Kaybedersiniz!

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, Twitter üzerinden altcoin projelerine ve topluluklarına çağrı yaptı. Moskovski’nin söyledikleri önemliydi, çünkü Türk yatırımcıların Binance ve FTX borsalarında en büyük toplulukları oluşturduğunu, bu nedenle Türkçe’ye tercüme edilmemiş kripto para projelerinin eksik kalacağını söylüyordu.

Türk kripto para yatırımcılarına ulaşılmalı!

Moskovski’nin tweet’i Binance ve FTX kripto para borsalarında Türk yatırımcıların en büyük topluluklar arasında olduğunu vurguluyor. Ayrıca, bu alanda faaliyet gösteren tüm projelerin Türk yatırımcılara ulaşabilecekleri çalışanları ve yayınların özel olarak Türkçe hazırlanması gerektiğini söylüyor.

Kripto para birimleri ülkeler arası farklı benimsenme oranlarına ve coin tercihlerine sahiptir. Bunun için, Kriptokoin.com olarak aktardığımız CoinMarketCap verilerine göz atabilirsiniz. Nijerya, Singapur, Hindistan, Filipinler, Meksika ve ABD’nin yanı sıra, özellikle Twitter üzerinden gözlemlenebileceği üzere Türk toplulukları bir hayli yakın takipte ve aktif. Bu nedenle, Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski’ye göre daha geniş kitleye hitap etmek isteyen altcoin projeleri Türkçe konuşan çalışanlara ve Türkçe yayın yapmaya özen göstermeli.

Son olarak, kripto ekosisteminin NFT’ler ve Metaverse’lerle başka bir boyuta evrimleşmesiyle, özellikle dünyanın farklı bölgelerinden insanlar yeni dünyaya ilgi göstermeye başlıyor. Oyna-kazan oyun platformları bunun en başarılı örnekleri arasında. Türkiye ise genç nüfusuyla ekosistemin en büyük topluluklarından biri. Verilere göre Türk yatırımcılar Japon yatırımlarından daha fazla ilgili ve büyüme oranı katlanarak artıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu