Kripto Paralar

Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Aralık’a Kadar Yüzde 300 Artacak!

Yakın tarihli bir Twitter iletisinde, Real Vision kurucusu Raoul Pal, lider altcoin Ethereum (ETH)’un fiyatının yıl sonuna kadar yüzde 100 ile yüzde 300 arasında yükselebileceğini tahmin ettiğini söyledi. Ünlü ekonomist Pal, ETH için yakında rallinin görülebileceğini söylüyor. İşte detaylar…

Raoul Pal, en büyük altcoin ETH’ye yönelik tahminlerini yineledi

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Ethereum (ETH) için daha yüksek fiyatların mümkün olduğuna inanıyor, ancak hiçbir şey kesin değil. Pal’in tahmini, Ethereum’un 2017’nin sonlarında Bitcoin’in çalışmasını kopyaladığını gösteren bir fraktal formasyonuna dayanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay bunu “tuhaf sihirbazlık” olarak nitelendirdi.

Ethereum şu anda rekor seviyesinden yüzde 14,8 düşmüş olsa da Pal, ikinci en büyük altcoin’in yakında ralli moduna döneceğine inanıyor. Hatta, eski hedge fon yöneticisi, yukarıda bahsedilen fraktalın son düzeltmeyi doğru bir şekilde öngördüğü gerçeğine işaret ediyor. Eylül ayında Pal, Ethereum’un Mart 2022’ye kadar 20.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. İkinci en büyük kripto para birimi, Ekim ayı itibariyle Pal’in portföyünün yüzde 70’ini oluşturuyordu. Bitcoin ise, kripto varlıklarının yüzde 5’lik mütevazı bir kısmına sahip. Yazım sırasında 4.163 dolardan işlem gören Ethereum, yüzde 0.2’lik bir düşüş yaşadı. Son 30 günde yüzde 7.8’lik bir getiri sağlarken, son bir yıllık zaman diliminde yüzde 800’ün üzerinde yükseldi. Son rekorunu geçtiğimiz hafta bugün, 4.878 dolar ile kırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu