Kripto Paralar

Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Yorumları: 100x Artacak!

Ünlü ekonomist Raoul Pal, kripto piyasalarının toplam değerinin 100 kat artacağını ve bu arada çok hızlı bir benimsenme süreci yaşanacağını tahmin ediyor. Analist ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, sadece Bitcoin değil diğer coinlerin de yıldırım hızında benimsenme göreceği için kripto pazarlarının katlanarak büyümenin eşiğinde olabileceğini söylüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ve kripto piyasa öngörüleri

Verdiği bir röportajda Pal, kriptonun benimsenmesinin önceki tüm teknolojilerden daha hızlı gerçekleştiğini söylüyor. Pal: “Kripto şu anda 150 milyon kullanıcıya sahip. Benimsenme oranı yılda %113’tür. Temel olarak, tüm kayıtlı tarihte herhangi bir teknolojinin en hızlı benimsenmesinden iki kat daha hızlıdır, bu nedenle yıldırım hızında gerçekleşiyor. Herkes alana giriyor: kurumlar, egemen servet fonları, ETF’lerden (döviz alım satım fonları) bireysel yatırımcılar, ulus devletler, herkes” diyor.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, düzenleyici endişeler hakkında yorum yaparken, alanın büyüklüğü ve merkezi olmayan doğasının nihayetinde düzenleyici kurumların tam olarak kontrol etmesini neredeyse imkansız hale getireceğini söylüyor. Analist: “Bu benzersiz bir şey. Bu, yakında bir milyar insandan oluşacak dünya çapında dağıtılmış bir sahipler ağıdır. Bu nedenle onu kontrol etme yetenekleri neredeyse sıfırdır. Özünde gerçekten düzen karşıtıdır” diyor. Pal, diğer geleneksel finansal piyasaların büyüklüğüne dayanarak, kripto piyasalarının önümüzdeki on yılda toplam 200 trilyon dolarlık bir değere ulaşacağını tahmin ediyor. Yazma sırasında, TradingView tarafından hesaplanan toplam kripto piyasası değeri 2,79 trilyon dolardı. Pal: “önümüzdeki 10 yıl içinde bunun 200 trilyon dolara çıkacağını düşünüyorum, yani bu bir varlık sınıfı için 100x. İnsanlık bunu daha önce hiç görmedi, bu yüzden bu herkes için bir fırsat çünkü burada herkes mal varlığının %10’nunu tutabilir – herkes – en zengini ve en fakiri.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu