Kripto Paralar

Ünlü Yönetici, Altın Öngörüsünü ve Sepetindeki Coin’leri Açıkladı!

TJM Kurumsal Hizmetler genel müdürü Jim Iuorio, gümüşün son altı aydır “ölü para” olduğunu, ancak değerli metalin temellerinin 35 dolara doğru bir kırılmaya işaret etmesiyle servetinin değişmek üzere olduğunu düşünüyor. Iuorio ayrıca, 2.5 trilyon dolarlık kripto para piyasasının enflasyondan beslendiğini ve altın ve gümüşü ölme terk ettiğini söyledi. İşte ayrıntılar…

Jim Iuorio altın, gümüş ve kripto para analizlerini paylaştı

Iuorio, Kitco News’in genel yayın yönetmeni Michelle Makori’ye verdiği demeçte, birkaç ay boyunca sinir bozucu olan gümüşün nihayet spot ışığını bulduğunu söyledi. Gümüş şu ana kadar haftada %4’ten fazla yükseldi ve çok daha yükseğe çıkma potansiyeli var. Iuorio şunları söylüyor:

Uzun süredir gümüşteyim ve bu sancılı bir ticaret oldu. Bakır geçen hafta oldukça önemli bir teknik modelden çıktı ve gümüşün bugün onu takip ettiğine inanıyorum.

Gümüşle ilgili sorun, yatırımcıların onu değerli bir metal olarak alıp satmalarıydı. Ve bu, Bitcoin’in (BTC) yeniliği hem altından hem de gümüşten para akışlarını uzaklaştırdığı için gümüşü “ölü para” yaptı. Ancak Iuorio’ya göre bu artık değişiyor:

Gümüş altınla işlem görüyor ve yaklaşık son altı, yedi aydır ölü para oldu. Piyasanın onu değerli olarak gördüğüne ve değerli gibi işlem gördüğüne inanıyorum. 2.5 trilyon dolarlık kripto para piyasası spekülatif enflasyonun bir kısmını çekiyordu. Ve altın ve gümüşü ölüme terk ediyordu. Her ikisinin de değişeceğini düşünüyorum ama gümüş için şimdi değişiyor.

Iuorio, gümüşün 35 dolara ulaşabileceğini düşünüyor

Iuorio, teknik analizin bir yıl içinde gümüşün 35 dolara kadar yükselebileceğini gösterdiğini söyledi:

Gümüş, 35 dolara kadar kolayca ticaret yapabilir. Metal 22 doların üzerine çıktığında, büyük bir yukarı yönlü açıldı.

Iuorio’nun iyimserliğinin nedeni, piyasanın metalin temellerine ilişkin değişen algısından kaynaklanıyor. Ayrıca Iuorio, gümüşün kullanım alanlarını vurguluyor:

Gümüş, bakır gibi bazı yeşil yeni anlaşma ürünlerinde kolayca gruplandırılabilir. Gümüş, güneş panellerinde kullanılıyor, yeni yeşil anlaşmada çok, çok önemli olan elektrik iletkenliği.

Daha da önemlisi, bu yeşil teknolojilerde kullanılan gümüş miktarı değil, piyasanın tüm bunlara ilişkin algısı. Iuorio şunları da ekliyor:

Piyasanın odağını değiştirip gümüşün günün, ayın, altı aylık dönemin tadı olacağına karar verdiğinde umurumda. Ve bunun şu anda gerçekleştiğine inanıyorum. Teknik analiz bana bunu söylüyor. Temel hikaye, piyasanın bu gerçeğe geldiği gerçeği kadar önemli değil ve siz sadece onun önünde olmaya çalışıyorsunuz.

Gümüş, mevcut enflasyon anlatısıyla da iyi oynuyor. Iuorio, “Portföyümün gayrimenkul, platin altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum olan tüm dolar hedge bölümüne sahibim” dedi. Hatta bunları, bir güvenli liman olarak gördüğünü söylüyor:

İşler gerçekten kötüye gitmeye başlarsa, bunlar benim için (tutulacak varlıklar).

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu