Kripto Paralar

Ünlü Yönetici: Bu Altcoin, 6 Ayda Bitcoin’i Geçebilir!

Kripto riskten korunma fonu yöneticisi Rahul Rai, uzmanların “flippening” dediği şeye dikkat çekerek lider altcoin Ethereum’un gelecek yılın ortasından önce piyasa değeri açısından Bitcoin’i geride bırakacağına inanıyor.

Rahul Rai, lider altcoin Ethereum’a dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum ağının yerel tokenı, dünyanın en büyük türev borsası CME Group’un Aralık ayı başlarında mikro Ether vadeli işlemlerini başlatacağını söylemesinin ardından bu hafta 4.700 doların üzerinde rekor seviyelere ulaştı. Rai, “Kesinlikle Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi için gerçekten iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum,” ifadelerini kullandı. “Bu döngünün ne zaman sona ereceğini tahmin etmek çok zor. Bence gelecek yılın ortası,” diye devam etti ve aşağıdakileri ekledi:

Bitcoin bir değer deposudur, dijital altındır. Böylece piyasa değeri en fazla altının etrafında bir yerde olacak – belki daha büyük olacak, çünkü altından daha iyi bazı özelliklere sahip. Ancak, pazar büyüklüğünü tanımlamak için kullanacağınız ölçüt kabaca böyle olacak.

Bu yıl kripto hedge fonu Gamma Point Capital’i 35 milyon dolara satan Rai, Ethereum ağının çok yönlülüğünün hem geliştiriciler hem de yatırımcılar için en önemli cazibe merkezi olacağını söyledi. Ethereum, ödemelere, borç vermeye, ticarete ve stake etmeye izin veren birinci katman bir ağdır. Rai, “Ethereum gelecekte tüm küresel finansın raylarını güçlendirmeye çalışıyor ve eğer başarılı olursa bu çok daha büyük bir pazarın önünü açar” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu