Kripto Paralar

Usta Analist: Üzgünüm, Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyleri Görmeyecek!

Kripto analisti Nicholas Merten’e göre Bitcoin bu yıl 100.000 dolara gitmeyecek? Sebepleri Kriptokoin.com’da. Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin konusunda iyimser olsa da, BTC‘nin bu yıl 100.000 dolara gideceği tahminlerinin muhtemelen aşırı iyimser olduğunu söylüyor.

100 bin dolar Bitcoin için aşırı iyimser

Yeni bir strateji oturumunda Merten, BTC’nin Bitcoin vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) lansmanına nispeten uysal tepki verdiğini söyledi. Bunun da, kral kripto fiyatını hareket ettirmenin beklenenden çok daha fazla zaman alacağının bir göstergesi olabileceğini söylüyor. Analist: “Bu yılın 4. çeyreğinde veya gelecek yılın 1. çeyreğinde 100.000 dolar veya 150.000 dolara gitmemiz mümkün değil. Üzgünüm. Bunu söylemek zorunda kalacağım çünkü bence birçok analist bunu yanlış anlıyor…Bunun nedeni, uzun süredir aradığımız en büyük katalizörlerden biri olan vadeli Bitcoin ETF’si, Bitcoin’i kesinlikle altı rakama doğru sürmediyse veya ralliyi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde başlatmadıysa, Köşede başka ne olacağını bilmiyorum. Hangi makro olay, kurumları Bitcoin’i multi-trilyon dolarlık bir varlık haline getirmeye gerçekten itebilir?” dedi.

Merten, Bitcoin’in sonunda boğa piyasası döngüsünü 200.000 dolarda bitireceğine, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde keskin bir yükselişin aksine 2022’nin sonlarına doğru çekileceğine inanıyor. Merten: “3 veya 4 trilyon dolara (piyasa değeri), yaklaşık 150.000 ila 200.000 ABD Doları aralığına gitme perspektifinden bahsediyorsak, çok fazla likidite alacak ve bununla birlikte oraya ulaşmak biraz zaman alacak. Ve bu nedenle, 2022 Kasım’ında, piyasa tahminlerinin muhtemelen %90-95’inden çok daha fazla olan bir döngü zirvesi beklentimiz var.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu