Kripto Paralar

Uzmanlar, Solana’da 235, 1.110 ve 5.000 Dolar İçin Tarih Verdi!

Anketleriyle bilinen finder.com web sitesi, Ekim ayının sonunda, Ethereum ile ilgili fiyat tahminleri hakkında yeni anket verilerini yayınladı. 1 Kasım’da Finder’ın araştırmacıları, katılımcılara Solana fiyat tahminlerini ve tarihlerini sordu. Uzmanlarda Solana’da 235, 1.110 ve 5.000 dolar için tahminlerini açıkladı. Bizde Kriptokoin.com olarak akılda kalması gerekenleri özetledik.

Solana’nın 2025’e kadar 1.178 dolara ulaşması bekleniyor

2021 boyunca, yatırım yapan bir yardımcı uygulama ve ürün karşılaştırma sitesi olan finder.com, insanların gelecekteki kripto fiyatları hakkında ne düşündüklerini araştırmak için bir dizi popüler kripto para birimini ele aldı. Finder araştırmacıları, Bitcoin (BTC), Ethereum ETH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto devleri için fiyat tahminlerini ele aldı. 1 Kasım’da şirket, bu sefer fintech ve kripto endüstrisinden gelen 50 uzman panelistle Solana (SOL) hakkında anket yaptı. Geçtiğimiz dönemlerde Solana fiyatı aşağıdaki seviyeleri test ediyordu.

Solana 2021’in gözde altcoin projesiydi

Solana, değerinde önemli bir artış gördü ve son zamanlarda 4 Kasım’da kendisini dördüncü kripto para birimi konumlandırdı. SOL’un bugünkü piyasa değeri 69,93 milyar dolar ve geçen ay boyunca SOL %43 değer kazandı. Yıldan bugüne, SOL %16.930 gibi büyük bir artış gösterdi ve piyasa değerlemesi tüm kripto ekonomisinin toplam değerinin (2.85 trilyon dolar) %2.54’ünü yönetiyor. Finder’ın anket verilerinden 50 uzman panelist, SOL’un yılı birim başına 235 dolardan kapatacağına inandıklarını gösteriyor. Ayrıca, ankete katılan fintech uzmanlarına göre, SOL’un 2025 yılına kadar 1.178 dolara yükselmesi bekleniyor. 2030’da Finder’ın panelistleri, SOL’un birim başına 5.056 dolara ulaşmasını bekliyor.

Solana’ya karşı son DDoS saldırısı yorumlanıyor

Ankete katılanların %51’i Solana’nın geçmişin kanıtı (PoH) ağının zaman içinde Ethereum ağına hakim olacağına inanıyor. Ancak uzmanların %40’ı, Solana’nın uğradığı son DDoS saldırısının bir sorun olduğunu belirtti. %51 PoH’nin Ethereum‘un “üstünde” olabileceğini söylerken, %26 olmayacağını ve diğer %23 emin olmadığını söylüyor. Thomson Reuters teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Raczynski, SOL’un yıl sonuna kadar 250 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Finder’ın anketinde Raczynski, “Çok daha merkezileştirilmiş olsa da, Solana finansal açıdan daha az önemli varlık token’leştirme projeleri için iyi performans gösterebilir” dedi. Raczynski ayrıca, Solana’ya inandığını da ekliyor:

Çok sayıda işleme ihtiyacınız varsa ancak güvenlik önemli değilse, Solana sonunda işe yarayacaktır.

Coinmama’nın CEO’su Sagi Bakshi, Solana’nın DDoS saldırısının “doğal bir sorunun göstergesi” olduğunu söyledi ve 2030 yılına kadar SOL’nin birim başına 50 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Bakshi, Finder’ın araştırmacılarına şunları söylüyor:

Solana (SOL)’nın hayatta kalıp kalmayacağı hakkında hiçbir fikrim yok, bu noktada hiçbir şey başarılı olacağını gösteremez.

Johannes Schweifer Solana yorumlarına katılıyor

Coreledger AG’nin CEO’su Johannes Schweifer’de, Solana’ya (SOL) yönelik son DDoS saldırısının yalnızca bir “hıçkırık” olduğunu iddia etti ve diğer kripto para ağlarının “benzer diş çıkarma sorunlarından” muzdarip olduğunu vurguladı.

Ethereum geçmişte de benzer saldırılar yaşadı… Tarihe bir hıçkırık olarak geçti. Solana’ya yapılan bu geçmiş DDOS saldırısı da öyle olacak.

Ancak, anketin fintech uzmanlarının yorumunu sonlandırırken, Morpher CEO’su Martin Froehler, Solana’nın son mainnet sorunuyla ilgili olarak çitin üzerinde oturduğunu söylüyor. Froehler de Schweifer ile aynı fikirdeydi ve bunun bir “hıçkırık” olduğunu belirtti, ancak “Solana ile ilgili çok daha büyük bir temel sorunu ortaya çıkardı: merkeziyetsizliği vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu