Blog

Vodafone pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm)

Bir gsm operatöründen hat açtırdığımızda bize bir zarf verirler. Bize teslim edilen bu zarf sim kart ve çerçevesini içermektedir. Kart çerçevesinin üzerinde pin ve puk kodları yer alır. Aslında bu kod birçok kişinin karşılaştığı Vodafone pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) sorunsalının da nedeni olur. Bu kodların amacı nedir? Pin kodu bir gsm operatörü tarafından hattımızı aktive etmek için belirlenen ve kart çerçevesi üzerinde teslim edilen kişinin dışında gizlilik içerisinde verilir. Gizlilik ilkesinin amacı tabi ki kullanıcının güvenliğidir. Çünkü pin kodu kartımızın anahtarı olma niteliğine sahiptir. Bu anahtar niteliğindeki kodun unutulması durumunda hattın açılması için başvurmamız gereken yol puk kodu ile pin oluşturmaktır.

Vodafone pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm)- Puk kodu ile pin oluşturmak

Kart çerçevesinde bulunan ve pin kodu kadar büyük önem taşıyan ikinci bir kod ise puk kodudur. Vodafone pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) durumuyla karşı karşıya kaldığımızda yapılması gereken puk koduna başvurmaktır. Böylece hızlı bir şekilde kartımızı tekrar aktive etmemiz mümkün olacaktır. Puk kodu ikinci bir kod olarak hattımızın da ikinci anahtarıdır. Peki puk kodu ile nasıl pin kodumuzu oluşturabiliriz? Vodafone bunun için farklı yollar sunmaktadır. İnternet sitesinden puk kodu sorgulama, Online Self Servis, Sesli Yanıt Self Servis ve Vodafone Müşteri Hizmetleri ’ne telefon edilerek puk kodu öğrenilebilir. Sorunumuz bu şekilde çözüme kavuşturulabilir.

Puk kodu sorgulama

Vodafone pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) sorunu için Vodafone çeşitli yollar sunar. İnternet sitesi üzerinden puk kodu sorgulamak da bu yollardan biridir. İnternet sitesine girdiğimizde T.C kimlik numarası ve şifreniz ile puk kodunuzu sorgulayabilirsiniz. Eğer internet sitesine giriş için gerekli şifreyi unuttuysanız veya henüz almadıysanız 7000 ’a “S”   yazıp göndererek SMS yoluyla gerekli olan şifreyi elde edersiniz. Daha sonra şifreyi kullanarak internet üzerinden pin kodunu yenilemek için kullanılacak puk kodunuza erişebilirsiniz. Puk kodunuzu almak için Vodafone ’un sunduğu diğer servisleri veya 7000 ya da 0542 542 00 00 numaralı Müşteri Hizmetleri ’ni tuşlayarak puk kodunuzu elde edersiniz. Puk kodu ile de yeni bir pin kodu oluşturarak hattınızı tekrar aktive edersiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu