Kripto Paralar

Yanıt Enteresan: Elon Musk, Kaç Dogecoin Satın Alabilir?

Dünyanın “en zengin milyarderi” Elon Musk, Tesla hisselerinin bir kısmını satarak 5 milyar dolar elde etti. Bazıları bu paranın Dogecoin (DOGE)’e gittiğini düşünüyor.

Musk dün 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir ankette Musk, Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satması gerekip gerekmediğini Twitter üzerinden sordu ve “sonuçlara bağlı kalacağını” söyledi, ancak bunu tam olarak takip edip etmeyeceği henüz belli değil. Musk’ın yeniden yatırım yapmasına gerek olmasa da, likiditesi git gide artan milyarderin parasını kriptoya yatırabileceği düşünülüyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk’ın bu tür şeyleri ifşa etme eğiliminde olduğu Twitter’da Ekim ayında sahip olduğu üç kripto paranın Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin olduğunu söylemişti. Daha yakın zamanlarda Tesla’nın da bir Bitcoin hazinesi inşa ettiği bildirildi ve bu yaz Temmuz ayında bir Twitter kullanıcısı, otomobil şirketinin yaklaşık 42.000 Bitcoin’e sahip olduğunu tahmin etti ve Musk, “Bizde o kadar çok Bitcoin yok, ancak yakın,” dedi. Bitcoin’in şu anki 65.000 dolarlık fiyatına dayanarak ve 40.000 Bitcoin’e sahip olduğunu varsayarsak, Musk önde gelen kripto para biriminin yaklaşık 2,6 milyar doların kontrolünü elinde tutacaktır.

Musk, elinde tuttuğu Ethereum ve Dogecoin miktarları hakkında pek açık konuşmasa da, Temmuz ayında ETH veya DOGE’dan “çok daha fazla bitcoin” sahibi olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, çevrimiçi dedektifler ve spekülasyonlar, Musk’ın DOGE ile ilgili Tweet’inden hemen önce 150.000 Doge tokenı satın alan belirli bir kripto cüzdanına işaret etti, birçok kişi tarafından Elon’a ait olduğu düşünülen aynı cüzdanın 2,5 milyon Dogecoin’den fazla tuttuğu söyleniyordu. Ancak bunu gerçekten bilmenin bir yolu yok, Musk, kolayca birden fazla cüzdanın sahibi olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu