Bankalar

Yapı Kredi EFT İptali Nasıl Yapılır? – 2022

Yapı Kredi EFT iptali modern ve teknolojik zamanda sık kullandığımız EFT yönteminin en can alıcı noktalarından bir tanesi haline geldi. Değişen ve gelişen hayat şartları ile artık EFT işlemi hayatımız büyük bir bölümünü kaplıyor. En ufak şeyler için bile EFT yapabiliyoruz. Özellikle pandemi sürecinde evden çıkmadığımız dönemlerden elden para alışverişi neredeyse son buldu diyebiliriz. Nakit para akışının yerini ise EFT gibi mobil bankacılık işlemleri aldı. Fakat bazen dikkatimizin dağıldığı zamanlarda yanlış bir EFT işlemi yapmamız mümkün olabiliyor. Yapı Kredi EFT iptali iki tarafın da onayı olduğu takdirde oldukça kolay.

Yapı Kredi EFT Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi EFT İptali
Yapı Kredi EFT İptali

İşlemi iptal etmeden önce kısaca EFT işlemini nasıl yapacağınıza değinelim. Yapı Kredi EFT işlemi ATM’lerden gerçekleştirilebileceği gibi mobil bankacılıktan da gerçekleştirilebilir. Havale ve EFT işlemlerinin birbirine karıştırılmaması gerekir. Havale aynı bankalar arasında yapılan para transferine işlemine verilen isimdir. Örneğin Yapı Kredi banka hesabınızdan başka birisinin Yapı Kredi banka hesabına para göndermeniz bir havale işlemidir. Eğer Yapı Kredi banka hesabınızdan farklı bir bankaya ait hesabı olan bir kişiye para transferi gerçekleştiriyorsanız o zaman bu işlemin adı EFT oluyor.

EFT işlemi yaparken kişinin iban bilgisi ve isim soy isim bilgisi yeterli oluyor. Elbette hesap numarası ile işlem yapmanız da mümkün. Ayrıca mobil bankacılığın yoğun olarak kullanılması ile birlikte Akıllı Adres olarak tanımlanan sadece TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası gibi bilgiler ile de farklı kişilerin hesaplarına para aktarımı yapabilirsiniz. EFT işlemi yaparken çok fazla seçeneğiniz olduğu için bu işlem sırasında bir yanlışlık yapmanız da gayet normal. Yapı Kredi EFT iptali için yapabileceğiniz iki şey var.

Müşteri Hizmetleri ile Yapı Kredi EFT İptali

Yanlışlıkla yapılan EFT işlemini iptal etmek için ilk yöntem Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak durum hakkında bilgi vermek. Siz arayıp gerekli bilgileri verdikten sonra konuyla ilgili kayıt açılacak ve Müşteri Hizmetleri görevlisi sizin için parayı gönderdiğiniz müşteri ile görüşme sağlayacak. Ardından karşınızdaki müşterinin de onayı alındıktan sonra paranız hesabınıza geri aktarılacaktır.

Canlı Destek ile Yapı Kredi EFT İptali

Yanlış EFT iptal için bir diğer yöntem ise mobil bankacılı aracılığıyla Canlı Destek ile iletişime geçmek. Siz sorunu yazdıktan sonra kısa bir süre içerisinde parayı gönderdiğiniz kişi ile iletişime geçilecek ve onay vermesi halinde Yapı Kredi EFT iptali gerçekleşmiş olacak.

Yapı Kredi EFT İptali Nasıl Yapılır?

Canlı destek ve müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/embed/–h6x1dNwgk

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu