Krediler

Yapı Kredi Taksitçi Kart Ne İşe Yarar? – 2022

Yapı Kredi taksitçi kart ne işe yarar? Yapı Kredi Bankasının müşterilerine sunduğu ve son zamanlarda oldukça popüler olan taksitçi kart fazla rağbet görmektedir. Peki Yapı Kredi taksitçi kart ne işe yarar?
Master Card alt yapısını kullanan bu kart tipi ile peşin fiyatına taksit yapma imkanını bulabilirsiniz. Ancak bu kart BDDK ile belirlenmiş taksit seçeneği bulunan ürünler için geçerlidir. Örneğin elektronik alet veya telefonlar için bu taksit imkanı söz konusu değildir.

Yapı Kredi taksitçi kart avantajları müşteriyi en çok çeken durum olsa gerek. 100 TL ve üzerinde olan alışverişlerde taksit yapma imkanı sağlayan bu karta dilerseniz mobil bankacılıktan ya da internet bankacılık hizmetleri sayesinde kolayca sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasının anlaşmalı olduğu binlerce iş yerinde bu kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Bu kart sayesinde bu mağazalarda dilediğiniz şekilde alışveriş yapıp bunları taksitli olarak alabilirsiniz. Ayrıca banka size ekstra olarak taksit seçenekleri sunmakta ve sıfır faizli taksit seçenekleriyle karlı olabilirsiniz.

Tıpkı World Card üyeliğinde olduğu gibi imkanların bu kartta da olması World üyesi iş yerlerinden kolayca alışveriş yapmanızı da sağlamaktadır. Yapı Kredi taksitçi kart ne işe yarar? en önemlisi alışverişlerinizde taksitlendirme sağlayarak ekonomik olarak rahatlık sunar.

Taksitçi Kart Limiti Ne Kadar?

Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir
Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir?

Yapı Kredi taksitçi kart limiti tamamen bankanın size sunduğu kart tipinin özellikleriyle belirlenen bir durumdur. Herkese göre değişen bu taksitçi kart limiti ne kadar? Tamamen kişiye özel belirlenen bu limit, kişinin gelirinin 4 katı oranına kadar belirlenmektedir. Yani 4 bin TL maaşı olan kişinin Yapı Kredi Taksitçi kart limiti 12 bin TL’dir. Ancak burada daha önceki kart ödemeleri ve kredi çekimleri de limiti belirleyen unsurlar arasındadır.

Bankanın size sağladığı taksitçi kart alışverişlerinde herhangi bir faiz olmamaktadır. Ama bankanın anlaşmalı olmadığı başka bir şirkette alışveriş yapmanız durumunda 3 taksit imkanı sunup faizi de %1.83 olarak belirlemektedir. 3 taksit dışında 3 taksit daha artırmak isteyenler için bankanın %1.21 faiz oranı sunduğu belirtilmektedir.

Taksitçi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterisi olanlar mobil bankacılık üzerinden ya da internet bankacılığıyla kolayca alışveriş yapılmaktadır. Bunun dışında Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayanlarda başvuruda bulunabilmektedir. Şubeye giderek başvuruda bulunabildikleri gibi internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabilirler. Taksitçi kart başvurusu herkese açık olup dileyen herkesin başvuru yapma hakkı vardır.

Taksitçi kart yurtiçinde ve yurtdışında taksit yapılmasına olanak sağlar. Taksitlendirmeyi yaptığınız alışverişin tutarı da taksitlendirmeyi etkileyebilmektedir. Kişilerin bütçe olarak da rahat etmesi ve alışverişten keyif almasını sağlayan bu kart sayesinde bütçe sıkıntısı da çekilmemektedir. Yapı Kredi taksitçi kart ne işe yarar? kişilerin alışverişlerinin taksitlendirilmesi sayesinde rahat nefes almalarına yardımcı olur diyebiliriz.

Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir?

Online ve normal alışverişlerinizde daha fazla taksit seçeneği sunmak üzere Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine verilen karttır.

Taksitçi Kart Limiti Ne Kadar?

Taksitçi Kart limiti 12 Bin Türk Lirasıdır.

https://www.youtube.com/embed/–h6x1dNwgk

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu